Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta".

Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

W ramach przedsięwzięcia dnia 25 października uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w wydarzeniu historyczno- patriotycznym przygotowanym przez Fundację "Skrzydła". Gościliśmy w naszej szkole pracownika naukowego Instytutu Pamięci Narodowej, żołnierzy Brygady Obrony Terytorialnej, obejrzeliśmy nagrania-wywiady z harcerzami i przedstawicielami historycznych grup rekonstrukcyjnych. Najciekawsze dla nas były wspomnienia żołnierzy Armii Krajowej i Polskich Sił Zbrojnych uczestników II wojny światowej. Zwieńczeniem spotkania był występ rapera Tadeusza Polkowskiego, który dzielił się z nami wspomnieniami rodzinnymi nawiązując do wykonywanych przez siebie utworów. Chyba wszystkich najbardziej wzruszyła, w jego wykonaniu, piosenka "Moja mała dziewczynka z AK". Od Fundacji "Skrzydła" otrzymaliśmy komiks "Akcja 132" opowiadający o harcerzach biorących udział w wyzwalaniu Gdyni, który zapewne niejednokrotnie wykorzystamy na kolejnych lekcjach historii. Naszych gości obdarowaliśmy przewodnikami po Nowym Porcie, z którego najbardziej cieszył się raper, mieszkaniec odległego Krakowa.